Myslivec si hrál s balíkem střelného prachu, devět zraněných

Kyjev - V centru východoukrajinského Dněpropetrovska se popálilo devět lidí, když se vznítil střelný prach, který v tramvaji převážel myslivec. Zpráva o incidentu ve městě vyvolala poplach. První informace totiž hovořily o explozi nastražené výbušniny či o nádobě se zápalnou směsí vržené na jedoucí vozidlo.

Podle očitých svědků ochromilo cestující v přeplněné tramvaji náhlé vznícení dvou balíků se střelným prachem. Ve své kabele je vezl myslivec, který po nástupu do vozidla balíky s nebezpečným obsahem otevřel a začal je kontrolovat. Dněpropetrovská televize uvedla, že při náhlém brzdění tramvaje balíky s prachem vypadly myslivci na zem a od horké podlahy se vzňaly.
   
Ve vozidle vznikla panika, ale řidič tramvaje duchapřítomně otevřel všechny dveře, aby vyděšení cestující mohli vůz opustit. Devět lidí, kteří utrpěli popáleniny různého stupně, bylo převezeno do nemocnice. Myslivec bude zřejmě obviněn z veřejného ohrožení.

Letos v dubnu vyvolala na Ukrajině poplach informace o sérii čtyř pumových útoků, které v milionovém Dněpropetrovsku zranily přes 30 lidí. Útok vyvolal velké obavy o bezpečnost fanoušků evropského fotbalového šampionátu, který se od minulého pátku hraje ve čtyřech ukrajinských a čtyřech polských městech. V průmyslovém Dněpropetrovsku se ale žádný zápas šampionátu nehraje.
   
Z dubnového útoku jsou podle místního tisku podezřelí čtyři lidé, které policie zadržela koncem května. Podle vyšetřovatelů je kauza spojená s vydíráním a se spory v místním podsvětí, s fotbalovým turnajem údajně nic společného nemá.

/*json*/{"map":{"lat":48.4929473545,"lng":35.1068115234,"zoom":9,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":48.42289,"lng":35.13789,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/