Míč vyplavený po tsunami na Aljašce je zpátky u týmu v Japonsku

Tokio - Středoškolský basketbalový tým z japonského města Rikuzentakata dostal nečekaný dárek ze Spojených států. Přišel jim jejich vlastní míč, který letos v březnu našli američtí studenti na pobřeží Aljašky. Před rokem ho odnesla vlna tsunami, která jejich střední školu úplně zničila. Všichni studenti katastrofu přežili. Teď se těší, že jim zázračně vrácený balon přinese i sportovní štěstí.

Japonský basketbalový tým má zpátky míč, který jim před rokem odnesla vlna tsunami. Letos v březnu ho pak našel na druhém konci zeměkoule student na pláži na Aljašce. Na míči byla napsána zkratka střední školy v Rikuzentakatě. 

Mladík zapátral a nakonec míč zabalil a poslal zpátky do Japonska. Připojil i dopis, ve kterém obdivuje japonské studenty, kteří se doteď vyrovnávají s následky loňské přírodní katastrofy. Skoro polovina jich ještě bydlí v náhradním ubytování. 

Studenti v Japonsku s nadšením míč vybalili a hned s ním začali hrát. Prý je zázrak, že se jim vrátil. Na Aljašce se našlo ale víc míčů z Japonska, v dohledné době chtějí Američané vrátit ještě fotbalový a volejbalový míč.