Němec napsal manželce SMS, že zabije jejich děti

Berlín – Šestatřicetiletý muž z Německa čelí podezření ze čtyřnásobné vraždy svých dětí. Při následném pokusu o sebevraždu si způsobil vážná zranění. Nyní je v kómatu v nemocnici, podle všeho ale přežije. Matka dětí byla v době činu na dovolené. Manžel jí oznámil svůj úmysl zabít děti SMS zprávou. Pravděpodobným důvodem byly podle policie vztahové problémy. Manželé se totiž nedávno rozešli a muž měl depresi.

Muž ze severoněmeckého města Gross Ilsede zřejmě zavraždil své čtyři děti. Těla 12leté dívky a chlapců ve věku pět, sedm a devět let byla nalezena ve čtvrtek večer v řadovém domku v Gross Ilsede. Muž děti ubodal v noci ve spánku. Vražedná zbraň se však nenašla.   

Děti proto zřejmě ani nekřičely, protože jinak by je slyšeli sousedé. Podle německých médií se ovšem jedno z dětí probudilo, protože mělo zranění, která odpovídala tomu, že se bránilo.

Video Telefonát Martina Jonáše
video

Telefonát Martina Jonáše

Muž je vyšetřován pro podezření ze čtyřnásobné vraždy. Otec dětí zanechal dopis na rozloučenou. Nyní je v nemocnici a není schopen výslechu. Podle státního zastupitelství byly pravděpodobným důvodem činu vztahové problémy.   

Matka dětí byla v době vraždy na dovolené v zahraničí. Muž jí prý svůj záměr předem oznámil esemeskou. Žena zprávu přeposlala dalším příbuzným v Ilsede a ti přivolali policii.

/*json*/{"map":{"lat":52.266870479826,"lng":10.226254463196,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/