Před koncertem Radiohead se zřítilo pódium, jeden mrtvý

Toronto – Před koncertem britské kapely Radiohead v kanadském Torontu se zřítilo pódium. Železná konstrukce zabila jednoho člověka, čtyři další členy personálu zranila. Pódium, kde měla kapela vystoupit, zavalila železná konstrukce. K neštěstí došlo zhruba hodinu před otevřením brány areálu fanouškům.

Zdroj: ČTK/AP Autor: AP Photo/The Canadian Press, Toronto Star, Tara Wa

„Na pódiu bylo několik lidí, kteří se připravovali na koncert. Očekávali jsme v parku množství lidí, kteří už byli venku připravení, když se vrchní část pódia zhroutila,“ popsal neštěstí v Downsview Park torontský policista Tony Vella. Na místo okamžitě vyrazily záchranky, jednoho muže už ale zachránit nedokázaly. Podle policie je obětí pádu konstrukce třicetiletý muž, všichni zranění patřili k realizačnímu týmu, který připravoval koncert.

Nikdo z členů britské kapely v době zřícení na místě nehody nebyl, na sociální síti pak kapela oznámila, že byl koncert kvůli nepředvídatelným okolnostem zrušen. Zúčastnit se ho mělo údajně 40 tisíc fanoušků. Torontská policie uvedla, že ke zřícení pódia došlo kolem 16:00 místního času, přičemž samotný koncert měl odstartovat v 19:30.

  • Tabule oznamující zrušení koncertu
    Tabule oznamující zrušení koncertu autor: AP Photo/The Canadian Press, Nathan Denette, zdroj: ČTK
  • Zřícená konstrukce pódia
    Zřícená konstrukce pódia autor: Alexandra Mihan via The Canadian Press, zdroj: ČTK