Stovky hasičů bojují s rozsáhlým požárem u Atén

Atény - Více než 250 hasičů už druhý den bojuje s rozsáhlým požárem, který zuří v řídce obydlené oblasti na jih od Atén. Oheň se rozšířil zřejmě ze staveniště, na kterém dělníci svařovali konstrukce, a kvůli silnému větru rychle nabral na síle. Podle místních úřadů už shořelo několik domů, tři hasiči jsou zranění.

V noci plameny postupovaly vpřed po linii dlouhé 12 kilometrů směrem k městu Keratea, které leží asi 50 kilometrů jižně od metropole. Na místě zasahují desítky hasičských jednotek, které mají k dispozici 60 aut a čtyři vrtulníky. Celá oblast je odstřižená od elektrického proudu, aby hasiči nezpůsobili při práci zkrat.

„Zničených je nejméně deset menších skladů a dva opuštěné domy. Oheň pořád hoří, ale vítr se trochu zklidnil. Do odpoledne by mohlo být po všem,“ uvedl šéf jedné hasičské jednotky.

Požáry jsou v Řecku v horkých letních měsících obvyklé. Nejničivěji udeřily v roce 2007, kdy při nich zahynulo 65 lidí a bylo zničeno několik vesnic a tisíce hektarů lesů i zemědělských pozemků.