Tři golfistky zemřely v Německu po zásahu bleskem

Korbach - Blesk si odpoledne vyžádal životy tří golfistek v severním Hesensku. Vážně zranil i další ženu, která je v ohrožení života. Bouřky způsobily také komplikace v dalších částech Německa.

Čtveřice žen hrála golf na hřišti poblíž města Korbach, když se před blížící se bouřkou schovala do dřevěné chatky v areálu hřiště. Krátce po 17:00 hodině ale do jejich útočiště udeřil blesk. I přes snahu přivolaných lékařů se tři z žen ve věku mezi 41 až 67 lety nepodařilo oživit.

Čtvrtou ve věku 50 let lékaři znovu přivedli k životu a ve velmi vážném zdravotním stavu vrtulníkem transportovali do nemocnice v Kasselu.

Mladé Buky
Zdroj: facebook
Autor: Jan Dvořák

Bouřky řádily po celém Německu

Bouřky a silné přeháňky zasáhly večer řadu německých regionů a způsobily milionové škody. Kvůli popadaným stromům musel být uzavřen železniční koridor mezi Berlínem a Hamburkem. Znovu zprovozněn by měl být do sobotního rána. Na jihozápadě země zase spadané stromy zablokovaly některé silnice.

/*json*/{"map":{"lat":51.277407,"lng":8.870988,"zoom":11,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":51.277407,"lng":8.870988,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/