Slovenská policie zatkla funkcionáře z tamní policejní akademie

Bratislava - Slovenská policejní inspekce zatkla rektora bratislavské policejní akademie a další tři funkcionáře školy. Podle portálu sme.sk k jejich zadržení došlo kvůli vyšetřování možného zneužití pravomocí.

Protikorupční policejní jednotka provedla už ve středu na vysoké škole razii, během níž v kanceláři kvestora zabavila mimo jiné výpočetní techniku. Zatčení představitelů akademie podle šéfa protikorupční jednotky ale nesouvisí s podezřením na podvody týkající se eurofondů.

Titul ze slovenské akademie si odnesli i bratři Bártové

Na akademii přitom studoval i bývalý předseda poslaneckého klubu Věcí veřejných (VV) Vít Bárta, který zde získal titul JUDr., stejně jako jeho bratr.

  • Vít Bárta
    Vít Bárta zdroj: ČT24
  • Matěj Bárta u soudu
    Matěj Bárta u soudu autor: ČT24, zdroj: ČT24

V počítačích pak mohli policisté najít důkazy o spáchaní dalšího trestného činu, což v pátek vyústilo v zadržení funkcionářů vysoké školy. Instituce se zaměřuje na vzdělávání policistů a pracovníků bezpečnostních služeb.

Zatčen byl rektor, prorektor i kvestor

Policisté zadrželi kromě rektora policejní akademie Václava Krajníka i prorektora Tomáše Fazekaše, kvestora Igora Schnorrera a jednu další osobu. Jde o první případ zatčení rektora vysoké školy.

Slovenská policie
Slovenská policie

Nedávno se přitom Akademie policejního sboru dostala do pozornosti médií kvůli údajně nestandardnímu postupu při udělení některých titulů doktora práv. Policie ani ministerstvo vnitra ale pochybení školy nezjistily.