Výpadek radaru ochromil leteckou dopravu nad Německem

Mnichov/Praha - Výpadek radarového systému ochromil leteckou dopravu nad Německem. Problémy byly v Bavorsku či Sasku. V Mnichově bylo zrušeno přes 100 letů. Technické potíže v řízení letového provozu nad Německem se odrazily i na zpoždění několika spojů směřujících do České republiky. „Teprve v průběhu pozdního večera se daří provoz na nejhůře postiženém mnichovském letišti normalizovat,“ uvedl zpravodaj ČT Martin Jonáš.

Mnichovské letiště, které je druhé největší v Německu, odpoledne na dvě hodiny takřka utichlo. Stroje nesměly startovat ani přistávat a musely být odkláněny jinam. Dotklo se to tisícovek turistů i byznysmenů. Mnoho letů bylo zpožděno. Situace se postupně začala normalizovat až pozdě odpoledne. Částečně uzavřen byl vzdušný prostor nad Bavorskem, Saskem a Saskem-Anhaltskem.

Dopad měly potíže i na mezinárodní lety. „Žádný let sice zrušen nebyl, ale například na lince mezi Mnichovem a Prahou dosáhla doba zpoždění jednotlivých letů až čtyř hodin,“ uvedla mluvčí pražského letiště Eva Krejčí.

Letadlo Lufthansy, které původně mělo na ruzyňském letišti dosednout v 16:40, podle informací na stránkách pražského letiště přistálo deset minut před osmou. Podobně zpožděný přílet měl údajně i následující spoj s pravidelným příletem 20:15. Ostatní linky směřující přes Německo byly podle Krejčí zpožděny o desítky minut.

Video Telefonát Martina Jonáše
video

Telefonát Martina Jonáše