Imám Naghí je desátým z dvanácti imámů, o jeho životě se toho mnoho neví. Právě proto má stránka nazvaná Kampaň za Připomenutí imáma Naghího šíitům muslimům pomoci se získáním informací.
Íránský režim má oči všude
Jašárův otec Abbás byl zatčen v květnu. „Na začátku, než se stránka stala tak kontroverzní, jsem komentáře publikoval z mého vlastního profilu, kde jsem měl veškeré podrobnosti o tom, kdo jsem“ řekl Chámeneh. „Později jsem si vybral přezdívku a pokračoval v aktivitě s pseudonymem. Nyní jsem si uvědomil, že mě vláda sledovala od samého začátku,“ dodal student.
Podle Jašára otec neměl s jeho aktivitami na Facebooku nic společného. Naopak rodiče byli spíše proti tomu, co v té době dělal. „Otec byl obviněn z poskytování finanční pomoci na mé aktivity prostřednictví poskytováním peněz na má studia,“ konstatoval Jašár.
Golnaz Esfandíaríová z Perských listů napsala, že „více než 21 tisíc lidí dalo na stránce like, zatímco jiní říkají, že v Íránu stránku často navštěvují, ale raději vždy upustí od záměru dát like ze strachu, že budou identifikováni“.
„Populární stránky se staly trnem v oku íránských úřadů. Zastánci tvrdé linie odsoudili stránku a vyzvali vládu, aby přijala potřebné kroky proti ní. Blogeři, kteří jsou zastánci tvrdé linie, posléze zveřejnili jména a fotografie některých Íránců, kteří na stránkách dali like,“ prohlásila Esfandíaríová.

Reportáž Pavla Šimka