Před budovou kyjevského soudu se shromáždilo několik set lidí, kteří skandovali heslo „Svobodu pro Julii!“. Policie proti demonstrantům nezasáhla, ale do blízkosti justičního paláce je nepustila.
Tymošenková napadla kasační stížností říjnový rozsudek, kterým ji kyjevský soud poslal na sedm let do vězení za údajné překročení služebních pravomocí. Jako předsedkyně ukrajinské vlády v roce 2009 podepsala údajně nevýhodnou smlouvu na dovoz ruského zemního plynu. Následky kontraktu jsou podle žaloby takové, že dodnes zatěžují ukrajinský státní rozpočet. Tymošenková se proti rozsudku odvolala, ale odvolací soud verdikt potvrdil. Podání kasační stížnosti je podle ukrajinských právníků poslední možností, jak před domácími soudy rozsudek zvrátit. Pokud by kasační soud stížnost zamítl, budou se advokáti Tymošenkové odvolávat k Evropskému soudu pro lidská práva ve Štrasburku.
Žalobkyně Oksana Drohobycká dnes soud naléhavě žádala, aby rozsudek ponechal v platnosti. Argumentovala výší údajných škod, které způsobilo v roce 2009 rozhodnutí Tymošenkové podepsat nevýhodnou dovozní smlouvu. Obhájci naopak žádali zrušení rozsudku, protože skutky expremiérky byly politické povahy, a jako takové podle nich trestnímu stíhání nepodléhají.