Na Kamčatce spadlo letadlo, deset mrtvých

Moskva - Nejméně deset obětí na životech si vyžádala letecká nehoda na Kamčatce, kde se dnes zřítilo malé civilní letadlo Antonov An-28 se 14 lidmi na palubě. Trosky stroje, který se roztříštil na svahu sopky Pjatibratka ve výši 900 metrů, vypátral vrtulník záchranářů.

Zdroj: ISIFA Autor: Sean Gallup/Getty Images

První zprávy od záchranářů, když se jim podařilo dosáhnout oblasti neštěstí, hovořily o devíti mrtvých, čtyřech vážně zraněných a jednom nezvěstném, kterého se však posléze podařilo nalézt. Ale ještě cestou do nemocnice podlehlo zraněním jedno dítě, druhé je v kómatu. Jde zřejmě o třináctiletého chlapce, který spolu se čtyřletou dívkou figuroval v seznamu cestujících. Dívčinu smrt mezitím potvrdily úřady.

Záchranáři se nemohli na místo nehody dostat, vrtulník totiž nemohl přistát. Záchranáři tak museli nejprve raněné naložit na nosítka a odnést je k místu, kde vrtulník přistát mohl.  

Příčiny havárie jsou zatím nejasné. Vyšetřovatelé pracují s několika verzemi, včetně špatného počasí nebo poruchy motoru. Posádka se zřejmě pokusila o nouzové přistání.

Letoun letěl na pravidelné lince mezi Petropavlovskem-Kamčatským a obcí Palana. Krátce po poledni místního času však letiště ztratilo se strojem spojení. Na palubě zřejmě bylo 12 cestujících a dva piloti.

/*json*/{"map":{"lat":63.860035895395,"lng":162.24609375,"zoom":4,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/