Na izraelsko-egyptské hranici zastřeleni tři ozbrojenci

Jeruzalém - Izraelští vojáci při konfliktu na hranici s Egyptem zastřelili tři ozbrojené muže. Armáda tvrdí, že se podařilo odvrátit teroristický útok. Zraněni byli rovněž dva z vojáků. Jeden z nich pak zemřel, druhý je údajně na traumatologii s podezřením na poranění břicha. Izrael už začal kvůli zhoršené situaci hranici zabezpečovat plotem.

Armádní mluvčí sdělila, že muži měli na tělech připevněny pásy s výbušninami. Začali prý pálit na vojáky, kteří střežili dělníky pracující na výstavbě hraniční bariéry. „Vrtulník nám přivezl dva zraněné. Je nám líto říct, že jeden z nich zemřel. Druhý je na traumatologii s podezřením na poranění břicha,“ prohlásil Zvi Perry, izraelský lékař.

Sinajský poloostrov je od pádu vlády svrženého prezidenta Husního Mubaraka dějištěm četných násilností. V srpnu se několika teroristům podařilo překonat hranici v obrněném autě, které ukořistili vojákům, z nichž 16 zabili. Izraelci je pak zastřelili.

Izraelská armáda tvrdí, že za incidenty na Sinajském poloostrově jsou zejména členové palestinských radikálních organizací z pásma Gazy. O radikalizaci místních beduínů údajně usilují také egyptští salafisté.

Nepokoje na hranicích s Izraelem
Zdroj: ISIFA