Pilot zříceného srbského letounu zahynul, aby zabránil katastrofě

Bělehrad – Do obytné zástavby nedaleko Bělehradu se zřítil srbský vojenský letoun. Jeden z pilotů zahynul, druhý byl lehce zraněn. Neštěstí se stalo ve vojvodinském městě Nova Pazova asi 20 kilometrů severně od srbské metropole. Cvičný stroj V-54 Lasta se zřítil během rutinního technického letu. Příčiny nehody se vyšetřují, pilot se ale podle všeho obětoval, aby zabránil většímu neštěstí.

„Letadlo se zřítilo mezi dvě budovy. Jeden pilot se katapultoval, zatímco druhý se snažil do posledních chvil nenarazit v obydlené oblasti do domu. Po dopadu stroje se neozvala žádná exploze,“ vypověděl starosta města Djordje Radinović. Letoun dopadl na zahradu jednoho z rodinných domů. Pilot podle všeho svým manévrem zabránil obětem na zemi. Byl nalezen nedaleko letadla ve velmi vážném stavu. O několik hodin později těžkým zraněním v nemocnici podlehl.

/*json*/{"map":{"lat":44.944267944357,"lng":20.238189697266,"zoom":13,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/