Přepije Oktoberfest loňský rekord?

Berlín – Mnichovská pivní slavnost Oktoberfest má za sebou první poločas. Od minulé soboty přilákala 3,6 milionu návštěvníků, kteří vypili 3,6 milionu litrových tupláků piva. Úřady předpokládají, že na 179. ročník šestnáctidenních oslav letos přijede přes šest milionů návštěvníků. Loni na Oktoberfest přišlo 6,9 milionu návštěvníků, kteří vypili rekordních 7,5 milionu litrů piva.

Bavorského pivního svátku se každoročně účastní i tisíce cizinců. Po místních a obyvatelích sousedních zemí na festival prý nejčastěji přijíždějí příznivci zlatavého moku z Itálie, USA, Asie, Nového Zélandu a Austrálie. Jeden litrový tuplák letos návštěvníci prvně nepořídí pod devět eur. Nejdražší stojí devět a půl eura, v přepočtu tedy asi 237 korun. Jinak se letošní Oktoberfest oproti loňskému příliš nezměnil. Slavnosti končí první říjnovou neděli.

Svou verzi Oktoberfestu pořádá už podruhé i Vídeň, k originálu ji se současnými 150 tisíci návštěvníky ještě čeká daleká cesta.

179. ročník Oktoberfestu
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Matthias Schrader
/*json*/{"map":{"lat":48.132069544094,"lng":11.549334526062,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Video Přepije Oktoberfest loňský rekord?
video

Přepije Oktoberfest loňský rekord?