Malí Tunisané už vědí, jak se staví bomba

Tunis – Dětský tuniský časopis Kauz kuzah (Duha) otiskl v zářijovém čísle přesný návod na výrobu zápalné bomby. Ministerstvo pro záležitosti žen a rodiny následně došlo k závěru, že článek podněcuje děti k násilí a terorismu. Vedení časopisu proto čeká soud.

Postup k výrobě Molotovova koktejlu i s historií jeho vzniku se děti mohly dočíst v rubrice Poznání. Časopis se s úspěchem v Tunisku prodává deset let a je zaměřen na děti od pěti do 15 let.

Název Molotovovův koktejl vymysleli finští vojáci během zimní války se Sovětským svazem (1939-1940). Vjačeslav Molotov byl jeho ministrem zahraničí.

Tunisko sice po loňských nepokojích vyměnilo prezidenta i vládu, ale dodnes se potýká s nepokoji, při nichž často zápalné láhve létají vzduchem. Při zářijových muslimských protestech proti americkému filmu Nevinnost muslimů zpustošilo několik tisíc demonstrantů americké velvyslanectví v Tunisu a zapálilo budovu i americkou vlajku. Molotovovy koktejly byly použity při protestech proti tomuto filmu i v dalších muslimských zemích.