Indie řeší další případ znásilnění

Amritsar (Indie) - Šestice mužů byla zatčena pro podezření z hromadného znásilnění ženy u města Amritsar na severu Indie u pákistánských hranic. Oběť jela v pátek autobusem na návštěvu rodiny svého manžela. Z autobusu ji vyvlekli neznámí muži a na motocyklu ji odvezli a po celou noc znásilňovali. Zpráva indické policie tak přichází jen necelý měsíc po podobném případu z hlavního města, který skončil smrtí oběti a pobouřil celou zemi.

Devětadvacetiletá žena se o prožitém násilí svěřila svým švagrovým. Rozsah jejích zranění není znám, policie ale už násilníky zadržela. „Šest mužů bylo zatčeno, protože jsou podezřelí ze znásilnění 29leté ženy poté, co ji v noci 11. ledna násilím odvlekli na neznámé místo,“ uvedl nejmenovaný policejní zdroj. Po sedmém podezřelém policie pátrá.

Politický představitel státu Paňdžáb, člen vládní strany Indický národní kongres Partap Singh Badžva obvinil policii z toho, že nekontroluje autobusy jezdící v regionu. „Na vině je laxnost policie, která nikdy nepodnikne ani to nejmenší k zajištění bezpečnosti v nočních autobusech,“ řekl.

/*json*/{"map":{"lat":28.497660832963,"lng":76.2451171875,"zoom":5,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":31.639352364896,"lng":74.877319335938,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Matka znásilněné studentky pro všechny žádá trest smrti

Před soudem v Dillí už stanula pětice mužů, kteří čelí obvinění z prosincového únosu, znásilnění a vraždy 23leté studentky v autobusu v hlavním městě. Za čin, jenž vzbudil mimořádnou pozornost v Indii i v zahraničí, hrozí této pětici obžalovaných až trest smrti. Šestý podezřelý říká, že je mu 17 let. Pokud se to potvrdí, bude pravděpodobně postaven před soud pro mladistvé, který může uložit maximální trest tří let vězení v nápravném zařízení.

Matka studentky dnes v prvním veřejném vyjádření v listu The Times of India řekla, že za spáchaný skutek si zaslouží smrt všech šest pachatelů. I ten nejmladší podezřelý se podílel na těch nejbrutálnějších aspektech znásilnění, prohlásila matka oběti.