V Novém Mexiku zatčen teenager, zastřelil 5 lidí. Mezi oběťmi i děti

Washington - Dospívající chlapec byl v Novém Mexiku zadržen poté, co zastřelil pět osob, z toho dva dospělé a tři děti. Všechny oběti byly nalezeny v domě v blízkosti města Albuquerque v sobotu večer. Střelných ran měly na těle více. Teenagerův motiv zatím není znám, ani jeho vztah k obětem, píše britský server BBC News.

Mluvčí šerifa Aaron Williamson řekl, že se snaží zjistit, zda oběti byly s pachatelem v nějakém příbuzenském vztahu. Orgány zatím nezveřejnily jméno nebo věk podezřelého, místní média ale uvedla, že je chlapci 15 let. Vyšetřovatelé se také snaží zjistit, kdo byl vlastníkem několika zbraní, které byly nalezeny v domě, včetně poloautomatické vojenské pušky.

Střelba přišla jen pár hodin poté, co aktivisté demonstrovali napříč Spojenými státy proti přísnějším zákonům týkajícím se kontrol držení zbraní. Prezident Barack Obama navrhl řadu opatření po masové střelbě na škole v Newtownu, kde střelec zabil 20 dětí a šest dospělých.

/*json*/{"map":{"lat":35.110703,"lng":-106.609991,"zoom":10,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":35.110703,"lng":-106.609991,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/