V Indii znásilnili šestiletou holčičku

Dillí - V Indii byla unesena a znásilněna šestiletá holčička pocházející z periferie hlavního města Dillí. Dívku našel již minulou neděli kolemjdoucí pohozenou na okraji silnice, indická média však o případu informovala teprve v pátek. Podle listu Times of India bylo děvče možná znásilněno více pachateli.

„Lékařské vyšetření potvrdilo znásilnění. Dívka se zotavuje v nemocnici,“ uvedla policie. Dívka utrpěla trauma a není schopna podat přesnou výpověď.

Vysoký počet případů násilí proti ženám v Indii se dostal do centra pozornosti po prosincovém hromadném znásilnění 23leté studentky v autobusu v Dillí, na jehož následky žena zemřela.

Prosincový případ vyvolal po celé zemi protesty. Indický prezident Pranáb Mukherdží začátkem tohoto měsíce schválil tvrdší postihy pro pachatele znásilnění, kterým nově za tento čin hrozí trest smrti.

V roce 2011 bylo v Indii zaznamenáno více než 24 000 znásilnění, ale aktivisté organizací na ochranu žen tvrdí, že toto číslo je jen zlomkem skutečného počtu. Většina obětí případ vůbec neohlásí kvůli společenskému stigmatu, které se k obětem podobných trestných činů váže.