Poplach v Bostonu: Soud i nemocnice evakuovány

Boston - Kvůli bombovému poplachu jsou evakuovány v americkém Bostonu budova soudu, kde se shromáždilo plno lidí, a také část místní nemocnice. Zatím se stále neví, jestli nešlo o planý poplach. Lidé se před soudem shromáždili kvůli pověstem o zadržení údajného pachatele pondělního bombového útoku na maraton.

Zdroj: ISIFA Autor: Spencer Platt/Getty Images

Podle zpravodaje ČT Martina Řezníčka, který situaci sleduje přímo v Bostonu, se už personál i pacienti do nemocnice vrátili. „Co se týče budovy soudu, je to komplikovanější situace. Viděl jsem kordony policistů, jak směřují k soudu. Lidé se tam začali shromažďovat poté, co se objevila informace, že tam má být obviněn údajný pachatel pondělního útoku. Když se ukázalo, že to není pravda, policie začala místo evakuovat. Jedna ze zpráv hovořila o tom, že je to kvůli hrozbě bombovým útokem,“ dodal Řezníček s tím, že aktuální situace je velmi nejasná. 

Z budovy soudu odešli podle serverů amerických médií zaměstnanci včetně jejich dětí, které jsou v pečovatelské službě určené pro potomky pracovníků úřadu. Televizní štáby stojící před budovou byly vyzvány, aby urychleně opustily prostor.

Video Vstup Martina Řezníčka v Událostech, komentářích
video

Vstup Martina Řezníčka v Událostech, komentářích