Všichni chtějí vidět „Carnajevovu“ loď

Boston (USA) – Město, které prožilo 24 hodin hrůzy, má nyní novou atrakci – prostřílenou loď z 80. let minulého století potřísněnou krví. Policie zrušila zákaz vstupu do Franklinovy ulice v bostonské čtvrti Watertown, kde v pátek hledal úkryt Džochar Carnajev, druhý podezřelý z bostonského atentátu.

Mladý Čečenec se před policejním zátahem ukryl uvnitř lodi na dvoře domu Davea Henneberryho, kde ho policejní komando dopadlo. Před domem se nyní shromažďují zvědavci a televizní štáby, aby si místo dramatické akce nafilmovali a prohlédli. Sám Henneberry ze svého domu zmizel bezprostředně poté, co ho po výslechu policisté propustili. Podle sousedů byl v šoku. 

Když policie zrušila zákaz vycházení, šel si David Henneberry dát na dvůr cigaretu. Zapálil si a náhle si všiml, že s jeho lodí není něco v pořádku. „Poodhrnul plachtu, aby loď zkontroloval. Uviděl krev a obrysy lidského těla. Proto se rozhodl zavolat policii,“ popsal jeden z jeho sousedů klíčový okamžik policejního pátrání. 

Člun Davida Henneberryho, ve kterém se ukrýval Džochar Carnajev
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Massachusetts State Police

Když se policie dostavila, začal Carnajev střílet a později se pokusil vyjednávat. Policisté ho nakonec s vážným zraněním odvezli do nemocnice Beth Israel Deaconess Medical Center, kde je hospitalizováno i jedenáct jeho obětí. Životní funkce Carnajeva se údajně lékařům podařilo stabilizovat. 

Henneberry se mezitím ukryl na neznámém místě a novinářům se vyhýbá. Doufá prý, že se domů vrátí, jakmile aféra utichne. Dům najde v pořádku, ale zničená loď, kterou prý tolik miloval, už je k ničemu. Na sociální síti Facebook se mu lidé skládají na novou.

Video Pátrání po motivech pachatelů atentátu pokračuje
video

Pátrání po motivech pachatelů atentátu pokračuje