V Mexiku zadrželi mladou Češku s taškami drog

Mexiko - Mexická policie zadržela v hlavním městě Mexiku sedmadvacetiletou ženu české národnosti, která u sebe měla dvě tašky plné drog. Podle policistů žena v jednom zavazadle ukrývala také nabitou pistoli, informuje mexický deník Excelsior. Její zatčení potvrdil místní policejní šéf Jesús Rodríguez.

Na podezřelou osobu údajně prodávající drogy upozornil policisty jeden z obyvatel čtvrti Polanco. Když nápadnou vysokou ženu policejní hlídka objevila, odmítla prý nejprve své dvě tašky otevřít. Nakonec však poslechla a policisté uvnitř objevili deset balíčků kokainu a jeden větší s marihuanou. Kromě toho narazili také na peníze a revolver ráže 44.

„Bůh ví, kde je pravda!“

„Ta pistole není moje a takhle vám to řeknu za chvíli… až budu moci mluvit přesně správně, budu mluvit a uvidíme… kdo vyhraje a kdo je lepší a kdo je horší, tečka. Bůh ví, kde je pravda,“ řekla reportérovi deníku Excelsior, který s ní údajně mluvil v centrále vyšetřovatelů. Žena podle listu patrně sama požila drogu, z čehož plynula i její zmatená mluva. Podle policie bude žena zřejmě obviněna z nedovoleného držení střelné zbraně a drog.