Rodinné drama v Trentonu skončilo: Rukojmí osvobozena, pachatel mrtev

Trenton (USA) - Osvobozením tří zadržovaných dětí a smrtí jejich věznitele skončilo v americkém Trentonu třídenní drama, při němž se policisté snažili zadržet Geralda Murphyho, podezřelého z vraždy partnerky. Během policejního zákroku byl pachatel postřelen a později v nemocnici zemřel. V minulosti byl již několikrát trestán za násilné trestné činy, nedávno na něj byl vydán zatykač za sexuální násilí. Motiv jeho činu není znám.

Murphy se v pátek s dětmi zabarikádoval ve svém domě, který policisté obklíčili. Svou partnerku Carmen Stevensovou a jejího třináctiletého syna již dříve zabil a jejich tělo ve sklepě domu ukrýval po dobu dvou týdnů.

Tři osvobozené děti ve věku čtyři až osmnáct let jsou podle policistů v pořádku, v současné době jsou v nemocnici na pozorování. Murphy podle policistů nebyl otcem žádného z dětí. Stevensová se do jeho domu spolu se svými dětmi přistěhovala před dvěma měsíci.

/*json*/{"map":{"lat":49.85215166777,"lng":15.18310546875,"zoom":6,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/