Bratři únosce promluvili: Ariel je zrůda. Ať shnije ve vězení

Cleveland - Sourozenci údajného clevelandského únosce Ariela Castra svého bratra ostře odsoudili za to, co udělal. Bratři Pedro a Onil, kteří byli původně zadrženi spolu s ním, nazvali svého sourozence „zrůdou“. V rozhovoru pro televizi CNN také řekli, že o bratrových činech neměli ani tušení. Dvaapadesátiletý Castro je ve vazbě kvůli obvinění, že unesl tři ženy, které asi deset let ve svém domě věznil a znásilňoval.

„Nemám s tím nic společného a nevím, jak to mohlo mému bratrovi celá ta léta procházet,“ řekl CNN nejstarší z trojice bratrů Castrových, Pedro. Zrovna doma spal, když pro něj přišla policie. Myslel si, že má problémy kvůli tomu, že měl na veřejnosti otevřenou nádobu s alkoholem, což zákon zakazuje.

Možná se chtěl nechat chytit…

Další z bratrů, Onil, byl zatčen společně s Arielem, když jej bratr vezl v autě z návštěvy jejich matky. „Možná se chtěl nechat chytit. Možná už toho bylo příliš. Ale jestli to udělal takhle, neměl jezdit do matčina domu a brát mě do auta, jestli věděl, co se stane,“ prohlásil padesátiletý Onil Castro.

Dalších 36 hodin strávili bratři v oddělených vazebních celách a o třech ženách, které podle policie Ariel držel ve svém domě, se dozvěděli až po čase.

Když se Pedro zeptal na důvod svého zatčení, policista mu napsal na kousek papíru slovo „únos“. "Neměl jsem u sebe brýle a nemohl to pořádně přečíst. Podíval jsem se ještě jednou a vidím slovo únos. 'Cože, únos? Co to znamená? Koho jsem měl unést?" vylíčil Pedro zážitky z vazby.

Onil zahlédl Ariela ve vězení pouze jednou, když šel kolem jeho cely na toaletu. „Když mě míjel, řekl: 'Onile, už se spolu nikdy neuvidíme, Miluju tě, brácho.' A to bylo všechno.“

Jména a staré fotky Amandy Berryové, Giny DeJesusové a Michelle Knightové znali Castrovi bratři kvůli pátrání, které po nich bylo v Clevelandu před lety vyhlášeno. Když jim však policisté ukázali aktuální fotky, ženy nepoznali.

O Arielových skutcích se prý bratři nedozvěděli i proto, že do jeho domu nechodili nijak často, a když přišli, nepustil je dál než do kuchyně. „Důvod, proč jsme chodili do kuchyně, byl ten, že tam měl alkohol. Vzal mě do kuchyně a dal mi panáka,“ popsal čtyřiapadesátiletý Pedro návštěvy u svého bratra. Zbytek domu od kuchyně oddělovaly tlusté závěsy, což prý Ariel vysvětloval úsporami energie.

Ariel se dobře znal s otcem unesené

Při návštěvách podle Pedra dům vždy naplňovaly zvuky z hlasitě puštěné televize či rádia, proto nemohlo být slyšet cokoliv z dalších částí budovy. Jeho chování jim prý nebylo nijak podezřelé, protože to byl „takový divný chlápek“.

Tři mladé ženy, z nichž jedna před šesti lety porodila Arielu Castrovi dceru a další údajně mnohokrát nuceně potratila, zadržoval podle policie únosce ve sklepních prostorách domu. Pokud jej soud shledá vinným, hrozí mu až trest smrti.

Zvláště hořkou představou je pro bratry Castrovy fakt, že dobře znali otce DeJesusové Felixe. „Říkával jsem mu, Felixi, pořád po ní není stopa, pořád po ní není stopa. Aniž bych věděl, že ta zrůda má ty mladé ženy ve svém domě,“ prohlásil Onil Castro. Jak se s DeJesusem mohl bez známky emocí bavit Ariel, prý nedokáže pochopit. „Doufám, že shnije ve vězení.“