Naděje pro tlouštíky a cukrovkáře se jmenuje akkermansia muciniphila

Lovaň (Belgie) – V boji s obezitou a cukrovkou druhého typu by mohla podle vědců pomoci jedna konkrétní bakterie žijící ve střevech. První testy byly zatím provedeny pouze na tlustých myších, podle sborníku PNAS jsou ale výsledky velmi povzbudivé. Vše nasvědčuje tomu, že konkrétní bakterie může změnit způsob trávení a vědci nyní hodlají provést první testy na lidech.

V lidském těle žije 10krát více bakterií než vlastních buněk. Většinou jde o oboustranně výhodnou symbiózu. Výzkumníci z Katolické univerzity v belgické Lovani studovali typ bakterie akkermansia muciniphila. Ta obvykle tvoří tři až pět procent bakterií ve střevní mikroflóře, u obézních jedinců ale tento poměr klesá. Pokus byl proveden na myších, jejichž strava obsahovala zvýšený podíl tuků a jež tloustly rychleji než jejich vyhublí příbuzní. Při použití bakterie ale jejich nadváha začala klesat a snížila se i úroveň jejich inzulinové resistence, která je jedním z hlavních faktorů podílejících se na vzniku diabetes mellitus 2. typu. „S pomocí bakterií nelze obezitě zcela zabránit, ale je to výrazné zlepšení při boji s nadbytečnými kilogramy,“ řekl BBC profesor Patrice Cani z lovaňské univerzity. Je podle něj překvapivé, že takový efekt má pouze jedna bakterie z několika tisícovek, které ve střevě žijí.

Působení bakterie mimo jiné zvýšilo vrstvu hlenu na střevních stěnách, která zabraňuje průchodu některých látek do krve. Změnilo také chemické signály přicházející z trávicího systému, což vedlo ke změně způsobu, jakým se v těle zpracovává a absorbuje tuk. Podobné výsledky byly získány, když se do potravy přidal určitý typ vlákniny, která zvýšila podíl akkermansia muciniphila ve střevě.

Experti ale varují před přehnaným očekáváním ze strany obézních pacientů - jde podle nich pouze o první krok. „Pochybuji, že byste mohli celý den konzumovat smetanové dorty, chipsy a párky – a pak spolykali bakterie a všechno to najednou odbourali,“ říká profesor Colin Hill z univerzity v Corku. Spíš se domnívá, že výzkum by mohl pomoci pochopit, co se děje ve střevě, a následně by se mohl pacientům ušít na míru dietní plán.

Obezita se stala závažným globálním problémem a trpí jí především obyvatelstvo ve vyspělých zemích. Ve Spojených státech se například předpokládá, že při udržení současného trendu bude v roce 2030 nadměrnou nadváhou trpět téměř polovina populace. Obezita s sebou nese i další zdravotní rizika, jako jsou choroby srdce a oběhové soustavy, rakovina a cukrovka.