Ruby u soudu popisovala Berlusconiho večírky

Řím – U italského soudu poprvé svědčila marocká tanečnice Karima Mahrúgová, která je hlavní postavou kauzy expremiéra Silvia Berlusconiho obžalovaného ze sexu s nezletilou. Tanečnice známá pod přezdívkou Ruby vypovídala v procesu, který se Berlusconiho přímo netýká. Mimo jiné popsala soudu proslavené Berlusconiho večírky.

Ruby vypověděla, že se „bunga-bunga“ večírky konané v politikově vile odehrávaly ve vší počestnosti.

Milánský soud řeší případ trojice mužů, kteří jsou Berlusconiho spolupracovníky a kteří jsou obžalovaní z kuplířství. Podle prokurátora trojice pro expremiérovy večírky ve vile v Arcore najímala a také platila prostitutky. Obžaloba má zato, že jednou z takto najatých společnic byla i Ruby, jíž tehdy ještě nebylo 18 let.

Mahrúgová ale tvrzení obžaloby odmítá. Tvrdí, že s Berlusconim nikdy neměla pohlavní styk. Právě kvůli placenému sexu s nezletilou je Berlusconi souzen v jiném procesu, za tento přečin mu hrozí šest let vězení.

Ruby svědčila u soudu
Zdroj: ISIFA
Autor: EPA/STEFANO PORTA

Za návštěvy dostávala Ruby „malou finanční pomoc“

Maročanka soudu popsala, že večírky dnes 76letého mediálního magnáta Berlusconiho měly erotickou atmosféru, nicméně existovaly určité meze. Sama prý viděla například dívku v převleku za jeptišku, která se před Berlusconim svlékala do spodního prádla. Ve vile byl také sál s pódiem a tyčí, u které dívky tančily.

V době, kdy Ruby večírek v roce 2010 navštívila poprvé, jí bylo 17 let. Sama prý ale ostatním tvrdila, že jí je 24. Vyprávěla také smyšlenou historku, že je spřízněná s někdejším egyptským prezidentem Husním Mubarakem. Od Berlusconiho prý hned napoprvé dostala obálku, kde byly 2 000 nebo 3 000 eur (asi 50 000 až 80 000 Kč), jako nezávaznou „malou pomoc“. Pak jeho vilu navštívila ještě šestkrát a vždycky dostala podobný obnos.