Chtěl vyhodit školu do vzduchu. Teď čelí obvinění z pokusu o vraždu

Portland (USA) - Ve čtvrtek zadržený americký student Grant Acord, který chtěl údajně vyhodit do povětří svou školu ve městě Portland, byl obviněn z 19 trestných činů, včetně pokusu o vraždu a držení ničivého prostředku. Během prvního slyšení nebyl Acord přítomen v soudní síni, z vazby se připojil pomocí videokonference.

Sedmnáctiletý Acord nebyl u prvního krátkého soudního slyšení ve městě Corvallis ve státě Oregon osobně přítomen, ale byl připojen přes uzavřený televizní okruh ze zabezpečeného místa, kde je zadržován. Podezřelý se na žádost svého obhájce nevyjádřil ke své vině či nevině a prohodil jen několik slov na soudcovy otázky, zda rozumí průběhu řízení. Acord byl znovu předvolán na 4. června.

Grant Acord plánoval zaútočit na školu v Oregonu a údajně se přitom inspiroval útokem na střední školu Columbine v Coloradu v roce 1999, při kterém zemřelo 13 lidí. Policisté našli v Acordově ložnici šest schovaných náloží.


Student plánoval vyhodit školu do povětří
Zdroj: ČT24

Policisté Acorda zadrželi ve čtvrtek večer poté, co dostali tip, že mladík vyrábí bombu, se kterou chce zaútočit na střední školu West Albany High School. U něj doma policisté našli i plány a časový harmonogram útoku. Mladík byl předběžně umístěn do vazební věznice pro mladistvé.