V moskevském metru hořelo, v dopravě panoval chaos

Moskva - Několik zraněných si vyžádal požár v jedné ze stanic moskevského metra. Kvůli hustému dýmu bylo evakuováno kolem 4500 lidí. Vznícení podle hasičů způsobil po osmé hodině ráno kabel vysokého napětí mezi dvěma stanicemi v centru metropole nedaleko od Kremlu. Další dvě stanice musely být kvůli dýmu také na čas uzavřeny. Plameny se podařilo uhasit po necelé hodině, událost nicméně v ruské metropoli vyvolala dopravní chaos.

Pomoc lékařů podle úřadů vyhledalo 45 lidí, kteří se nadýchali dýmu. Jedenáct z nich muselo být hospitalizováno, tři ženy kvůli otravě dýmem dokonce na jednotce intenzivní péče.

Vznícení podle hasičů způsobil kabel vysokého napětí mezi stanicemi Ochotnyj rjad a Bibliotěka imeni Lenina. Mezi nimi zprvu uvázla i jedna ze souprav, než se ji podařilo vyprostit a cestující evakuovat. Kvůli dýmu musely být načas uzavřeny vstupy i do několika dalších stanic. Předpokládá se, že se podzemní dráha vrátí k normálnímu provozu na dané lince až ve čtvrtek.

Mezi dvěma stanicemi moskevského metra vyhořel kabel
Mezi dvěma stanicemi moskevského metra vyhořel kabel

Metro je páteří moskevské dopravy, denně přepraví okolo sedmi až devíti milionů cestujících. Důsledky požáru v ranní špičce byly podle svědků poznat i na dalších, hlavně přestupních stanicích. Na soupravy, projíždějící se zvětšeným intervalem, čekaly davy pasažérů, které ucpaly i přechody mezi jednotlivými linkami podzemky. Do práce se zpozdily desetitisíce lidí.

Video Telefonát Miroslava Karase
video

Telefonát Miroslava Karase