Tyran z Clevelandu u soudu: Ariel Castro je prý nevinný

Cleveland – Američan Ariel Castro, který deset let ve svém domě zadržoval, týral a znásilňoval tři unesené ženy, dnes u soudu prohlásil, že se cítí nevinný. Castro je obviněn i z vraždy, protože jednu z žen bil a trápil, když byla těhotná, takže nakonec o dítě přišla. Vyšetřování ostře sledovaného případu ještě není uzavřené, soud s hlavním viníkem ovšem už začal. Castrovi hrozí až trest smrti.

V květnu se jako zázrakem po deseti letech věznění a trýznění dostaly na svobodu tři ženy, které unesl Ariel Castro. Ten teď stojí před soudem, kde se bude ze svých činů zodpovídat. Dnes u soudu prohlásil, že se cítí nevinný. 

Obžaloba to ale vidí jinak. Castro je ve dvou bodech obžaloby, se kterou ho dnes soud formálně seznámil, viněn z vraždy, protože zapříčinil potrat jedné z žen. Ve 139 bodech obžaloby je viněn ze znásilnění a ve 177 bodech z únosu. 

„Tato obvinění představují první velký krok v soudním procesu,“ uvedl o víkendu prokurátor Timothy McGinty. Dodal, že vyšetřování případu stále pokračuje a že uvedená obvinění zahrnují pouze období od srpna 2002 do února 2007. 

Prokurátor sdělil, že hodlá požádat o trest smrti. „Nad násilím, které si musely mladé ženy vytrpět, zůstává rozum stát,“ řekl prokurátor Timothy McGinty.

Amandu Berryovou, Ginu DeJesusovou a Michelle Knightovou unesl Castro v letech 2002 až 2004, když jim bylo 14, 16 a 20 let. Od svého osvobození se veřejně nevyjádřily.