KLDR chce sprovodit ze světa ty, kteří šíří „fámy“ o Kimovi a Mein Kampfu

Pchjongjang/Soul – Severní Korea pohrozila, že zabije autory zprávy, podle níž severokorejský vůdce Kim Čong-un rozdával o svých narozeninách výtisky Hitlerova díla Mein Kampf (Můj boj). Článek se objevil na serveru, který vedou severokorejští přeběhlíci. Informaci Pchjongjang už ale ve středu rozhořčeně popřel.

„Jsme odhodlaní podniknout značné úsilí a fyzicky odstranit odporné neřády, kteří páchají vlastizradu,“ uvedla severokorejská policie v prohlášení. „Hnusná lidská spodina se už nikdy nepodívá na nebe, ani nenajde píď půdy, kde by mohla být po smrti pohřbena.“ Prohlášení rovněž slibuje spustit „nemilosrdný trest spravedlnosti“ proti Soulu a Washingtonu, které viní, že povzbuzují přeběhlíky, aby pomlouvali severokorejského vůdce. 

Článek na online zpravodajském portálu New Focus International, který vedou severokorejští přeběhlíci, tvrdí, že knihu nacistického vůdce dostali vysocí severokorejští činitelé jako dárek v lednu. 

„Kim Čong-un připomněl, že Hitlerovi se podařilo obnovit Německo ve velmi krátké době po porážce této země v první světové válce, a nařídil, aby byla ideologie třetí říše pečlivě studována a aby se tyto myšlenky staly inspirací a byly využity v praxi,“ napsal New Focus International s odvoláním na nejmenovaného severokorejského představitele v Číně. Příběh ve středu přetiskly všechny velké jihokorejské deníky.