Clevelandská policie řeší vraždy žen údajně inspirované sériovým vrahem

Cleveland (USA) - Policie v americkém Clevelandu nalezla ostatky tří zavražděných žen. V souvislosti s tímto případem byl zadržen 35letý sexuální delikvent, kterého policisté z vražd podezírají. Údajně se měl inspirovat bývalým sériovým vrahem Anthonym Sowellem, který byl v roce 2011 odsouzen za uškrcení jedenácti žen k trestu smrti. Vyšetřovatelé proto nevylučují, že by se ještě další ženská těla mohla někde objevit. Podezřelý je zatím ve vazbě, ale prozatím obviněn nebyl.

Ženy zemřely v posledních šesti až deseti dnech. V pátek policie nalezla první z nich v jedné z clevelandských garáží, zbývající dvě pak v sobotu. Jedno z těl bylo na zahradě a druhé ve sklepě prázdného domu. Místa, kde policie mrtvé ženy objevila, byla od sebe vzdálena 90 až 180 metrů.

Policie prozatím příčinu smrti neoznámila. Úřad koronera nicméně uvedl, že těla byla ve „stádiu pokročilého rozkladu“. „Z tohoto důvodu bude identifikace a stanovení konečné příčiny smrti trvat několik dní,“ uvedl úřad.

Detektivové nevyloučili, že v následujících hodinách objeví další mrtvoly, svůj předpoklad ale nijak nevysvětlili. Starosta předměstí East Cleveland Gary Norton bez dalších podrobností řekl, že policie má k takovému závěru řadu důvodů.

Cleveland
Cleveland

V současné době policisté prohledávají okolí jednoho domu a také další opuštěné nemovitosti. Místní policejní šéf Ralph Spotts vyzval pátrací čety, aby se měly na pozoru před hnilobným zápachem a aby kontrolovaly plastové pytle. Nalezená těla totiž byla uložena v plodové poloze v několika vrstvách plastových pytlů.

Do prohledávání opuštěných oblastí se na žádost policie zapojili i dobrovolníci. Místní farář Clifford Burns odhadl, že jich je několik stovek. Podle Burnse policie nalezla mrtvé poté, co místní obyvatelé kvůli zápachu přivolali hasiče.

Inspirace sériovým vrahem?

Sériový vrah Anthony Sowell (vpravo) před soudemBývalý příslušník námořní pěchoty Anthony Sowell podle soudu ženy zabil v letech 2007 až 2009, těla poté skladoval ve svém domě. Policie se o vraždách dozvěděla až poté, co se z domu podařilo utéct jisté ženě, která pak nahlásila, že zde byla znásilněna.

Sowellovi se podařilo vraždy tajit i díky tomu, že si své oběti vybíral mezi drogově závislými, případně z řad někdejších uživatelů drog. Většinu žen uškrtil. Některá těla měla setnutou hlavu a další byla v takové fázi rozkladu, že odborníci nedokázali stanovit přesnou příčinu smrti.