Demonstrující Mursího stoupenci „překročili všechny meze pokojného protestu“ podněcováním k násilí, použitím zbraní, blokováním ulic a zadržováním civilistů, uvedl Bibláví v prohlášení odvysílaném státní televizí.
Na oznámení egyptského vedení o ukončení mezinárodních zprostředkovatelských snah reagoval Washington prohlášením, že ukončení politické krize v Egyptě bude vyžadovat od obou stran kompromis. Vyslanci USA, EU, Kataru a Spojených arabských emirátů „položili silný základ k vytvoření prostředí, v němž se Egypt může pohnout kupředu“, řekla mluvčí ministerstva zahraničí Jen Psakiová.
Nejvyšší islámská náboženská instituce v zemi Al-Azhar se chystá příští týden svolat krizové setkání, na které pozve osoby, jež navrhly iniciativy k ukončení krize. „Důležitá schůzka“ se má podle nejmenovaného činitele konat po skončení třídenního svátku íd al-fitr. Ten následuje po dnešním konci postního měsíce ramadánu a potrvá od čtvrtka do neděle. Přítomen bude údajně i velký imám univerzity při mešitě Al-Azhar, šajch Muhammad Ahmad Tájib.
V prohlášení úřadu přechodné hlavy státu se jasně uvádí, že Káhira považuje diplomatické úsilí k řešení konfliktu, které započalo před více než deseti dny za „dnes skončené“.
V Egyptě se vystřídali v minulých deseti dnech diplomaté a představitelé USA, Evropské unie a některých arabských zemí. Snažili se přivést k jednacímu stolu Muslimské bratrstvo a prozatímní vládu, která zemi vede od 3. července. Armáda tehdy přinutila odstoupit prezidenta Muhammada Mursího. Bratrstvo, za něž byl Mursí zvolen, ale tento krok označuje za převrat a Mursího považuje stále za prezidenta.