Za příliš vstřícný text k homosexuálům se týdeník omluvil na celé titulce

Maskat – „Hluboce a upřímně“ lituje na celé titulní stránce ománský týdeník The Week zveřejnění článku z minulého týdne, který se zabýval homosexualitou v této arabské zemi. Příběh o mladém gayovi totiž naznačil, že list se gayů zastává, a popisoval Omán jako „bezpečný přístav“ pro lidi s jinou sexuální orientací, ačkoli jsou zde takové vztahy nelegální.

„Nikdy nebylo naším záměrem naším článkem z minulého týdne někomu záměrně, nebo nevědomě ublížit a urazit či zranit jeho city,“ napsal The Week, který omluvě věnoval celou aktuální titulní stránku. Zmíněný text o tolerantním přístupu Ománu ke gayům totiž vyvolal na sociálních sítích poprask a kritizovala ho také tamní novinářská asociace. Jistý vlivný člen Poradní rady, poradního orgánu absolutistického sultána Kábuse bin Saída, vyzval ministerstvo informací, aby proti týdeníku za porušení novinářského zákona zakročilo. Nynější omluvu týdeníku ale ocenil jako „dobré gesto“.

Omán je mezi blízkovýchodními muslimskými státy vnímán jako nejvíce tolerantní v přístupu ke gayům. Homosexualita je zde sice trestná, ale maximálním trestem jsou podle BBC tři roky vězení. V regionu přitom nejsou výjimkou dlouholeté žaláře, bičování či trest smrti.