V Řecku obvinili neonacistu z vraždy zpěváka

Atény - Aténský soud oficiálně obvinil řeckého neonacistu z vraždy hiphopového zpěváka. Zároveň nařídil, aby zůstal ve vazbě. Policie mezitím v souvislosti se zločinem zadržela osm členů a stoupenců pravicové parlamentní strany Zlatý úsvit.

Vyšetřující soudce dnes v Aténách oficiálně obvinil z vraždy řeckého neonacistu, který má na svědomí smrt hiphopového zpěváka Pavlose Fisase. Čtyřiatřicetiletý zpěvák Fisas, který vystupoval pod jménem Killah P, byl v Řecku známý svými protirasistickými postoji. V úterý si vyšel se skupinou přátel a po půlnoci je přepadlo asi 50 příznivců Zlatého úsvitu. Jeden z nich zpěváka ubodal. Řecká média pak zveřejnila snímek, na němž útočník objímá jednoho z poslanců protiimigrantské strany. 

Policie zřejmého Fisasova vraha, 45letého řidiče kamionu Jorgose Rupakiase, dnes předvedla k vyšetřujícímu soudci. Po tříhodinovém výslechu soudce zadrženého oficiálně obvinil z vraždy a rovněž z nelegálního držení zbraně. Zároveň prodloužil jeho držení ve vazbě. 

Rupakias se podle policejních zdrojů k zabití přiznal, ale tvrdí, že šlo o nutnou obranu. Už dříve kromě toho potvrdil, že patří ke Zlatému úsvitu.   

Vyšetřování případu dostal na starost protiteroristický útvar. Policie dala v pátek najevo, že přes tvrzení strany, že s útočníkem nemá nic společného, budou předmětem vyšetřování nejméně dva její poslanci. Policisté chtějí ověřit, s kým si telefonovali v době, kdy byl Fisas zavražděn.