Nepleťte nám tady zvěř, vyzývá zoo nevhodně oděné návštěvníky

Londýn – Lidé se zebřím nebo leopardím vzorem na oblečení budou mít v zoologické zahradě v anglickém Chessingtonu smůlu. Zahrada jim totiž zakáže vstup, protože to prý zvířectvo mate a na safari se pak chovají „až příliš přátelsky“, nebo naopak vyděšeně. Návštěvníkům se zakázaným oblečením zoo nabídne možnost vypůjčit si vhodné svršky.

Zdroj: ČTK/PA Autor: Robert Schlesinger/Doug Peters

„Vyhlásili jsme zákaz potisků připomínajících zvířata,“ uvedla zoo Chessington World of Adventures jihozápadně od Londýna. Rozhodnutí prý učinila po spuštění nové atrakce Zufari, kde se lidé mohou v otevřených terénních vozidlech pohybovat mezi žirafami, nosorožci a zebrami.

Když zvířata vidí, že návštěvník na sobě má oblečení připomínající jeho srst, reagují „příliš přátelsky“. Když naopak mají návštěvníci oblečení se vzorováním, které připomíná dravce, dostanou strach a prchají, vysvětlil mluvčí zoo.

/*json*/{"map":{"lat":51.348640914333,"lng":-0.31738042831421,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/