Státy Perského zálivu už k sobě homosexuály nepustí

Kuvajt - Šest arabských států Perského zálivu chce zabránit homosexuálům ve vstupu do země. Odhalit je mají blíže nespecifikované povinné testy, na nichž pracují lékaři v Kuvajtu. Už teď je homosexualita v těchto zemích trestný čin, podle kuvajtského ministerstva zdravotnictví je ale nutné, aby byl postoj ještě přísnější.

Lékařský test má odhalit u testovaných lidí homosexualitu a zabránit jim ve vstupu do členských zemí Rady pro spolupráci v Perském zálivu (GCC). Vedle Kuvajtu jde o Bahrajn, Omán, Saúdskou Arábii a Spojené arabské emiráty. Státy GCC odsuzují homosexuální chování jako nezákonné; počátkem září se například musel ománský týdeník The Week na celé titulní stránce omluvit za zveřejnění článku vstřícného vůči homosexuálům.

V současné době je nelegální být gayem v 78 zemích, lesbické styky jsou zakázány ve 49 zemích. V Íránu, Saúdské Arábii, Súdánu, Jemenu a Mauretánii se homosexualita trestá smrtí. V Kuvajtu mohou lidé do 21 let přistižení při homosexuálních praktikách dostat až 10 let vězení.

V Íránu bylo od roku 1979 popraveno přes 4 000 lidí obviněných z homosexuality, nezletilé tu trestají 74 ranami bičem. Saúdská Arábie trestá homosexualitu většinou pokutami, bičováním a vězením, i když nejvyšším trestem za ni je zde poprava. V Súdánu jsou gayové při prvním provinění bičováni, při třetím už jsou popraveni. Svobodné ženy přistižené při homosexuálním chování dostanou 100 ran bičem. Prvním trestem pro lesby je kamenování a tisíce ran bičem. V Jemenu se tresty pohybují od bičování k popravě, v Mauretánii se homosexualita trestá ukamenováním.

/*json*/{"map":{"lat":28.844673680772,"lng":50.888671875,"zoom":5,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/