Newyorská policie po 22 letech objasnila vraždu „Baby Hope“

New York - Po 22 letech se newyorské policii podařilo vyřešit vraždu čtyřleté dívky. Přiznal se k ní její tehdy 30letý bratranec. Na návštěvě u příbuzných ji sexuálně zneužil, poté uškrtil. Spolu se svou sestrou pak její tělo odhodil u dálnice.

Říkali jí Baby Hope (Dítě naděje). Její tělo našel pracovník technických služeb v roce 1991 u silnice zabalené v odpadkovém pytli, pod vrstvou plechovek v chladicím boxu. Jak se jmenuje, policisté 22 let nevěděli, rodina únos dívky nikdy neohlásila. Zjistili to až letos. Stejně tak konečně přišli na to, kdo ji brutálně znásilnil a zabil.

Po jejím vrahovi detektivové nikdy nepřestali pátrat. Každý rok - 23. července - pročesávali okolí místa, kde tehdy ležela. Rozdávali letáky s její přibližnou podobou. Tvář totiž měla zničenou. Letos je anonymní tip dovedl k její sestře, následně k její matce a série výslechů k jejímu bratrancovi, který se teď k vraždě přiznal.

Baby Hope
Baby Hope

„Včera večer detektivové zadrželi 52letého Conrada Juareze, známého taky jako Anadino Juarez, v souvislosti s vraždou čtyřleté Anjeliky Castillo, dětské oběti, kterou svět doteď znal jako Baby Hope,“ uvedl komisař Raymond Kelly. Juareze teď čeká soud. Z vraždy ho už policisté obvinili. Naopak jeho sestra, která mu tělo Anjeliky pomáhala odstranit, se už z činu nikdy zpovídat nebude. Podle policie totiž před několika lety zemřela.

Video Po 22 letech newyorská policie dopadla vraha Baby Hope
video

Po 22 letech newyorská policie dopadla vraha Baby Hope