Na Británii se řítí superbouře

Londýn - Velká Británie se připravuje na superbouři. Miliony lidí v Anglii a Walesu byli varováni, aby se připravili na silný déšť a vítr o síle hurikánu. Bouře by měla dorazit do Británie v neděli večer a trvat do pondělí. Informoval o tom britský server BBC News.

Poryvy větru by měly podle předpovědí dosahovat až 130 kilometrů v hodině. Očekává se, že bouře udeří nejprve na jihozápadě země, pak se přesune na sever a východ. Britové se obávají případných záplav, hrozí protržení hrází.

Pravděpodobně bude narušena silniční, železniční i letecká přeprava. Jedna z vlakových společností už lidem doporučila, aby nikam necestovali.

David Cameron
Zdroj: ČTK
Autor: ZUMA/Andrew Parsons

Premiér David Cameron na Twitteru oznámil, že diskutoval o plánech na ochranu obyvatel před bouří. Jeho mluvčí uvedl, že se premiér dozvěděl, že následky bouře mohou být rozsáhlé. Už ale existují plány na to, jak škody na školách, v dopravě či dodávkách elektřiny minimalizovat.

V nejdeštivějších oblastech by během šesti až devíti hodin mohlo spadnout 20 až 40 milimetrů srážek. Bouře byla pojmenována Jude. Severní Irsko a Skotsko by měla zasáhnout minimálně.