Batkid zachránil San Francisko

San Francisko - Pětiletý Miles Scott, který trpí leukémií, si nepřál nic jiného, než se stát aspoň na jeden den Batmanem. A skutečně se do svého oblíbeného akčního hrdiny převtělil. A to díky dobročinné akci, na které se podílely tisíce lidí. Ti pomohli zinscenovat pro chlapce celodenní dobrodružství. Miles jako malý Batman pomáhal svému většímu kolegovi zachraňovat před zločinem celé San Francisko.

Pětiletý Miles Scott se léčí s leukémií. Kromě toho, že bojuje s touto zákeřnou nemocí, chtěl se aspoň na jeden den proměnit taky v bojovníka se zločinem - ve svého oblíbeného superhrdinu Batmana. Nadace s názvem Make-A-Wish mu to za pomoci tisíců dobrovolníků umožnila. Do dobročinné akce se zapojilo více než 7 tisíc lidí, kteří pomohli zinscenovat pro Milese akční dobrodružství. 

Do služby povolal Milese sám policejní šéf, ten požádal malého chlapce o záchranu města. Miles neváhal, navlékl si černý kostým, dostal přezdívku Batkid a za doprovodu svého většího akčního kolegy nejprve zachránil mladou ženu, kterou zlosyni unesli a připoutali k výbušnině. Poté pomohl Batmanovi zatknout jednoho jeho komiksového nepřítele Hádankáře, který se snažil vykrást banku. Zarazil také řádění dalšího podobného zloducha Tučňáka. 

Miles se během dne projel Batmobilem, za jeho odvahu ho dokonce vyznamenal starosta San Franciska a z Bílého domu chlapce povzbuzoval i americký prezident Barack Obama.