Německo má další případ kanibalismu. Policista si našel oběť na internetu

Berlín - V Německu zatkli policistu, který je podezřelý, že při sexuálních hrátkách zavraždil svého známého a jeho tělo rozřezané na malé části pak zakopal na zahradě. Vyšetřovatelé při zkoumání ostatků zjistili, že některé části těla chybí. Muži se kontaktovali na internetových stránkách pro lidi se zájmem o „exotické“ druhy masa, napsal server Bild.de.

„Oběť už od svého mládí popisovala fantazie o tom, že jednou bude zabita a snědena,“ řekl na tiskové konferenci šéf drážďanské policie Dieter Kroll. Ze zveřejněných výsledků vyšetřování však stále není zřejmé, zda ke kanibalismu došlo.

Podezřelý 55letý policista Detlef G. pracoval u kriminalistů jako technik a specializoval se na grafologické rozbory písma. Se svou obětí se seznámil na internetovém fóru, kde se podle policie kontaktují lidé se zálibou ve fetišismu a kanibalismu. S 59letým mužem z Hannoveru si psal prostřednictvím e-mailu a mobilního telefonu a nakonec se domluvili na setkání, které se uskutečnilo začátkem listopadu.

Muži se seznámili na stránkách pro lidi se zálibou v "exotických" druzích masa
Zdroj: ČT24

„Dohodli si schůzku na 4. listopad. Před tím se osobně nesetkali. Po prvním setkání na drážďanském hlavním nádraží odjeli do bydliště pachatele a dohodli se, že zločin – zabití - proběhne okamžitě,“ uvedl velitel drážďanské policie Maik Manda.

Tělo údajně útočník rozřezával pět hodin a pak jednotlivé části mrtvoly pohřbil na zahradě. Detektivům zatím některé části těla schází, a tak pracují s verzí, že mohlo dojít ke kanibalismu.

Německý kanibal Armin MeiwesVražda v Sasku připomíná případ takzvaného kanibala z Rotenburgu, který zabil a snědl svého známého a byl za to odsouzen na doživotí. Armin Meiwes se v březnu 2001 přes internet seznámil s berlínským inženýrem Berndem Brandesem, když hledal někoho, kdo se chce nechat zabít a sníst. Oběť za ním přijela, Meiwes ji opil a omámil prášky a nejprve jí odňal genitálie, které potom společně pojídali. Když druhý muž po ztrátě krve upadl do bezvědomí, podřízl jej a postupně snědl asi 20 kilogramů jeho masa. Svůj čin si Meiwes natáčel na video.


Video Horizont: V Německu řeší případ policisty-kanibala
video

Horizont: V Německu řeší případ policisty-kanibala