Mohli mě postřelit, textoval princ William své Kate

Londýn - Britský bulvární nedělník News of the World nechal v roce 2006 odposlouchávat i telefonní záznamník Kate Middletonové. Citace ze vzkazů, které své přítelkyni zanechal princ William, zazněly v důkazním řízení u soudu. Princ svou milou oslovuje jako „štěňátko“ a vtipkuje o tom, že byl málem postřelen při vojenském cvičení. Když aféra s nezákonnými odposlechy vyšla najevo, list z impéria mediálního magnáta Ruperta Murdocha přestal vycházet.

Odposlechy telefonů Kate Middletonové a dalších celebrit měl provádět soukromý detektiv Glenn Mulcaire na žádost News of the World. Detektiv byl usvědčen z proniknutí do telefonů Williamových spolupracovníků i do telefonu jeho mladšího bratra prince Harryho.

William Kate citované zprávy zaslal v době, kdy navštěvoval vojenskou akademii v Sandhurstu. Jedna z SMS začíná podle stanice BBC slovy: „Ahoj miláčku. Promiň, právě jsem se vrátil z cvičení noční navigace.“ Dále pokračuje: „Dnes jsem měl nabitý den. Běhal jsem po lese v Aldershotu, honil jsem stíny a strašně jsem zabloudil, vběhl jsem do útoku nějakého jiného pluku, což bylo poněkud nepříjemné, protože mě málem postřelili. Ne ostrými náboji, ale slepými, což by bylo i tak hodně nepříjemné.“

Skandál začal už v roce 2005 odhalením odposlechů hlasových schránek členů královské rodiny. O dva roky později kvůli tomu šel do vězení tehdejší královský reportér News of the World Clive Goodman. Pak se během let objevovala v tisku další odhalení.

Naplno skandál propukl v červenci 2011, kdy se ukázalo, že novináři z News of the World odposlouchávali hlasovou schránku unesené a později zavražděné dívky Milly Dowlerové. V procesu kolem odposlechů se nyní zpovídá sedm lidí včetně bývalých šéfredaktorů Andyho Coulsona a Rebekah Brooksové. NoW, který patřil do impéria mediálního magnáta Ruperta Murdocha, už neexistuje. Murdoch ho nechal po 168 letech existence zavřít.