Při střetech s extremisty se v Hamburku zranilo 22 policistů

Hamburk - V prudké potyčky s policií vyústil v německém Hamburku protest tisíců lidí proti vyklizení levicově orientovaného kulturního střediska, údajně obývaného squattery. Na 22 policistů bylo při zásahu zraněno, počet zraněných mezi účastníky protestu zatím není znám. Podle německých médií šlo o nejvážnější podobný incident v tomto městě za několik let.

Podle odhadů policie se protestu zúčastnilo zhruba 7 300 lidí. Více než polovinu z nich tvořili sympatizanti extrémní levice. Demonstranti házeli na policisty lahve, kameny a petardy. Policejní jednotky proti protestujícím nasadily vodní děla. Jednoho z policistů prý vržený kámen zranil tak, že byl v bezvědomí převezen do nemocnice. Policie nakonec kvůli střetům demonstraci rozehnala. 

Protestní akce byla namířena proti vyklizení kulturního centra Rote Flora. Podle webu thelocal.de objekt více než 24 let obývají squatteři. Místo zároveň slouží k setkávání levicových aktivistů. 

Demonstrace v Hamburku
Zdroj: ČTK/AP Photo
Autor: Axel Heimken

Odchod squatterů požaduje majitel objektu Klausmartin Kretschmer. Z budovy je prý chtěl dostat do pátku. Listu Hamburg Morgenpost ale údajně řekl, že budova tak rychle být vyklizena nemusí.

Kromě toho dnes asi 800 lidí na jiné demonstraci ve městě vyjadřovalo solidaritu s uprchlíky z různých mimoevropských zemí, kteří se do Hamburku dostali přes italský ostrov Lampedusa. Podle webu thelocal.de skupina 300 lidí bojuje o právo zůstat ve městě. Hamburské úřady jí prý toto oprávnění zatím odmítají udělit. Tento protest probíhal pokojně.

Video V Hamburku se střetli demonstranti s policií
video

V Hamburku se střetli demonstranti s policií