Schumacher stále v kritickém stavu, další informace nejspíš až v pondělí

Grenoble - Sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher leží po nedělním pádu na lyžích nadále v nemocnici v Grenoblu v kritickém stavu. „Michaelův stav se nezměnil, je dál kritický, ale stabilní,“ prohlásila jeho manažerka Sabine Kehmová s tím, že další informace poskytne nejspíš až v pondělí. Šlo o první oficiální informace od středy.

Kehmová zároveň upozornila, že jedinými oficiálními informacemi o vývoji Schumacherova zdravotního stavu jsou zprávy ošetřujících lékařů a jezdcova managementu. Reagovala tím na vyjádření bývalého jezdce F1 Philippa Streiffa, kterému údajně jiný lékař z nemocnice v Grenoblu sdělil, že Schumacher je už mimo nebezpečí. 

Schumacher leží v Grenoblu už sedmý den v umělém spánku, po úrazu podstoupil dvě operace hlavy. V pátek mu přijelo k nemocnici popřát množství fanoušků k 45. narozeninám. 

Jeho nehodu na sjezdovce v Méribelu vyšetřuje státní zastupitelství. Úřady mají k dispozici kameru, kterou měl Schumacher v době nehody na helmě. Měla by přinést především odpověď na to, zda při jeho pádu na neupraveném kamenitém svahu mezi značenými sjezdovkami hrála roli příliš velká rychlost. Schumacherova rodina podle Kehmové s vyšetřovateli spolupracuje. „Není pravda, že by kamera byla zabavena proti jejich vůli. Odevzdali ji vyšetřovatelům dobrovolně,“ dodala Kehmová. 

Podle magazínu Spiegel nabídl vyšetřovatelům záznam Schumacherovy nehody německý turista, který v Méribelu natáčel na mobilní telefon přítelkyni a zachytil i slavného pilota F1. Podle slov pětatřicetiletého muže z Essenu je patrné, že Schumacher jel rychlostní maximálně 20 km/h. Podle dřívějších informací listu Bild se bývalý šampion vydal do neupravené části svahu, aby pomohl dceři svého přítele.