Střelba v americké škole: Chlapec v kritickém stavu, vážně zraněná dívka

Santa Fé  Dvanáctiletý chlapec v americkém Novém Mexiku postřelil a vážně zranil dva své spolužáky. Do školy si přinesl brokovnici ukrytou v pouzdře na hudební nástroj. Ozbrojeného žáka zastavil až zaměstnanec školy, který ho přesvědčil, aby pušku odložil.

Video Střelba v USA: Chlapec v kritickém stavu a vážně zraněná dívka
video

Střelba v USA: Chlapec v kritickém stavu a vážně zraněná dívka

Dvanáctiletý žák ze školy v Rosswellu ve státě Nové Mexiko vytáhl zbraň v okamžiku, kdy se studenti shromáždili v tělocvičně před hodinou. „Střelce vzápětí zastavil zaměstnanec školy, vyšel přímo proti němu a vyzval ho, aby pušku odložil a přestal střílet. Chlapec ho poslechl,“ popsala Susana Martinezová, guvernérka Nového Mexika. 

Pedagog se při incidentu lehce zranil, lékařskou péči ale odmítl a zůstal ve škole, aby mohl pomoci dalším dětem. Policie teď pátrá po motivu střílejícího chlapce. Vyslechnout musí kolem stovky studentů. Škola je zatím uzavřená. 

Padesátitisícové městečko bylo dosud známé hlavně díky takzvanému „Rosswellskému incidentu“. V roce 1947 tu byl nalezen podivný předmět, považovaný některými za UFO. Definice tohoto sousloví bude ale po dnešku mít i druhý význam.