Hollandova milostná aféra: Gayetová žaluje bulvární list

Paříž - Údajná milostná aféra mezi francouzským prezidentem Francoisem Hollandem a známou herečkou se zřejmě dostane k soudu. Julie Gayetová totiž žaluje bulvární časopis Closer. Právě ten publikoval fotografie, které podle herečky porušily její právo na soukromí. Od časopisu žádá Gayetová 50 tisíc eur jako náhradu škody a další 4 tisíce eur na soudní náklady. Pokud vyhraje, Closer bude muset verdikt publikovat na titulní straně. Prezidentova partnerka zůstává v nemocnici, Hollande ji prý ještě nenavštívil.

Closer minulý týden zveřejnil fotky prezidenta a herečky, které podle něj dokazují jejich tajné schůzky. Ukazují například šéfa státu, jak se přidává k herečce u bytu, „kde si prezident zvykl přespávat“. I Hollande nejprve časopisu pohrozil žalobou.

Podle magazínu se jedna z posledních schůzek odehrála na Nový rok, kdy hlava státu s helmou na hlavě přijela k obydlí herečky na skútru. Bulvární časopis upozornil, že tyto tajné schůzky mohou vést k zanedbání bezpečnosti prvního muže Francie, neboť jej při nich údajně kvůli diskrétnosti doprovází pouze jeden bodyguard. Ten prý občas dokonce dostane za úkol dojít pro čerstvé croissanty.

Prezident vztah s Gayetovou ještě nekomentoval

Hollande se zatím k údajnému poměru s herečkou nevyjádřil. Připustil ale, že jeho vztah se stálou partnerkou Valérií Trierweilerovou prochází obtížným obdobím. „Každý může ve svém osobním životě procházet obtížným obdobím, a to je náš případ,“ poznamenal Hollande. „Ale držím se principu, aby se soukromé záležitosti řešily v soukromí a aby se respektovalo soukromí zúčastněných. Toto není správný čas a místo to dělat,“ dodal prezident. Situaci prý vyjasní před svou cestou do USA. Ta je plánována na 11. února.

Gayetová zřejmě kvůli aféře přišla o místo v kulturní komisi

Francouzská vláda mezitím bez uvedení podrobností zablokovala nominaci Gayetové na místo v nezávislé komisi ministerstva kultury. Jedenačtyřicetiletou herečku měl navrhnout do komise minulý měsíc ředitel Francouzské akademie v paláci Villa Medici v Itálii. Komise má vybrat 15 kandidátů, kteří dostanou stipendium.

Nominace Gaytové se objevila na webu akademie. Kancelář ministra kultury Aurelia Filippettiho ale ve středu uvedla, že „jméno Gayetové předložil sice Eric de Chassey, ministr se ji ale rozhodl nenominovat“.