Největší izraelský pěvecký talent je uklízečka z Filipín

Jeruzalém - Izrael žije příběhem filipínské chůvy Rosy Fostanesové. Její výhra v izraelské verzi soutěže X-Factor připomíná pohádku. Žena pečující o děti se na jevišti změnila k nepoznání a její strhující podání šlágru Franka Sinatry My Way si získalo srdce izraelských televizních diváků. Svým úspěchem se Rosa stala inspirací pro mnoho asijských imigrantů v Izraeli, kde pracuje na 20 tisíc filipínských chův a uklízeček.

Nenápadná, malá, plnoštíhlá žena dokázala, že i mezi špatně placenými imigranty se skrývá klenot se zlatem v hrdle. I přes triumf v pěvecké soutěži ale stojí Filipínka se svéráznou angličtinou pevně na zemi. I když se zúčastnila soutěže na Blízkém východě, její senzační úspěch vyvolal nadšení i doma na Filipínách. Vítězka X-Factoru přijala pozvání na filipínskou ambasádu v Izraeli a dokázala, že na krajany nezapomíná. „Chtěla bych poděkovat všem Izraelcům, kteří mi pomohli a věřili. Také děkuji Filipíncům z celého světa, kteří mě podporovali,“ prohlásila Fostanesová.

Video I podceňované chůvy mohou zazářit v šoubyznysu
video

I podceňované chůvy mohou zazářit v šoubyznysu

V osudu filipínské chůvy lze najít mnoho společného s příběhem skotské zpěvačky Susan Boyleové, která před pěti lety ohromila Velkou Británii v soutěži Britain's Got Talent. Na jejím začátku ale byla spíše k politování, na jevišti se ale proměnila v pěveckou superstar. Dnes je z ní celebrita vydělávající miliony liber, do loňského roku se na světě prodalo více než 19 milionů alb této charismatické umělkyně. Publikum i porotu nadchl v soutěži Britain's Got Talent i Paul Potts.

Filipínská chůva doufá, že se vydá v jejich šlépějích. Když ale neobměkčí úřady, bude to mít těžké. V Izraeli totiž má pracovní víza jen pro práci chůvy.