V Norfolku se zřítil vrtulník – čtyři mrtví

Londýn – Čtyři lidé zemřeli při nehodě vrtulníku na východě Anglie. Civilní stroj se zřítil včera večer poblíž vsi Gillingham v odlehlé části hrabství Norfolk. Oznámila to policie. Příčina nehody zatím není jasná, svědci ale hovoří o husté mlze. Vrtulník prý spadl brzy po vzletu.

Policie zatím nezveřejnila žádné podrobnosti o cestujících. Nejprve chce podle stanice BBC vyrozumět pozůstalé. Na místě neštěstí jsou policisté a záchranáři, dorazit má tým vyšetřovatelů leteckých nehod. „Týmy tu pracují v obtížných podmínkách, aby místo zajistily a provedly prvotní vyšetřování,“ konstatoval inspektor Louis Provart z norfolské policie.

Gillingham je malá vesnice na jihu Norfolku. Má zhruba 650 obyvatel. Čtyřiatřicetiletý James Avery prý seděl na lavičce před McDonaldem v Beccles, když slyšel, jak vrtulník startuje. „Letěl nízko a za necelých 30 vteřin jsem slyšel ránu. Pak motor zastavil. Běželi jsme s kamarádem přes silnici na pole, ale přes mlhu jsme nic neviděli. Vrátili jsme se proto do McDonalda, abychom požádali obsluhu, aby zavolala záchranku,“ sdělil svědek BBC.

Obdobné neštěstí se v hrabství Norfolk odehrálo v lednu, kdy se u městečka Cley při cvičném letu zřítil americký vojenský vrtulník a čtyři členové posádky zahynuli. Incident se odehrál pouhých 45 mil od místa včerejšího neštěstí.

/*json*/{"map":{"lat":52.472502024861086,"lng":1.5484370000000353,"zoom":14,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/