„Všechno to vyhladíme,“ hřímal Erdogan před několika tisíci svých příznivců na shromáždění v severozápadní provincii Bursa. „Mezinárodní společenství může říkat to či ono. Mě to vůbec nezajímá. Každý uvidí, jak je Turecká republika silná,“ řekl. Už v minulosti přitom označil internetovou komunikaci za zhoubnou, protože turecká opozice ji využívá k organizování protivládních protestů.
Velké protesty v Istanbulu začaly loni v červnu původně kvůli kácení stromů v parku Gezi u Taksimského náměstí. Postupně se k nim přidávalo stále více lidí, až se demonstrace rozšířily po celé zemi. Při střetech s policií bylo zraněno na osm tisíc lidí, několik tisíc dalších bylo zatčeno. Protivládní nepokoje trvají dodnes, a to kvůli korupčním skandálům Erdoganovy vlády i jejím kontroverzním krokům. V únoru Turci vyšli do ulic kvůli zákonu, který zpřísňuje dohled nad internetem.
Erdogan označil za jednoho z původců istanbulských protestů před několika měsíci právě Twitter. Naposledy se mu stal trnem v oku po zveřejnění jeho údajného telefonického rozhovoru, v němž svého syna nabádá, aby na bezpečné místo ukryl zpronevěřené miliony.