Letiště v Chicagu: Vlak skončil na eskalátoru - 32 zraněných

Chicago - Na mezinárodním letišti v Chicagu vykolejil vlak. Zranilo se 32 lidí. Souprava narazila do zábrany, vykolejila a vyjela až do poloviny eskalátoru. Nikdo ze zraněných není v ohrožení života. Podle prvních odhadů jel vlak příliš rychle, příčina nehody se ale vyšetřuje.

Vlak vykolejil krátce před třetí hodinou ráno místního času ve stanici O'Hare, sdělil zástupce chicagských hasičů ráno na tiskové konferenci. „Prakticky vyletěl na nástupiště a dostal se nahoru po schodech až na eskalátory,“ podotkl José Santiago.

Celkem 32 lidí bylo při nehodě zraněno. Cestující byli rozvezeni do několika místních nemocnic. Podle Santiaga ale z místa nehody většina odešla po svých. V ohrožení života nikdo není.

Při nehodě vlaku v Chicagu se zranily desítky osob
Zdroj: ČT24

Úřady se nyní snaží zjistit, co se stalo. Zkontrolují vlak a zaměří se i na lidský faktor. Nejpravděpodobnější varianta je taková, že jel vlak před příjezdem do stanice příliš rychle. V současné době se pracuje na odklízení soupravy. Při nehodě byla prý „značně poškozena“.

Chicagské letiště O'Hare patří k největším na světě. Podle místních úřadů je možné, že doprava na části železniční trasy, takzvané Blue Line, bude přerušena až na 24 hodin. Fungovat ale budou autobusy.

/*json*/{"map":{"lat":41.97989654030086,"lng":-87.90837835000002,"zoom":13,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/