Americká střední škola je v šoku, teenager pobodal 20 studentů

Pittsburgh  Celkem 19 studentů a jeden ze členů ochrany bylo pobodáno na americké střední škole v pennsylvánském Pittsburghu. Policie už zadržela útočníka, který byl vzat do vazby. Jde o šestnáctiletého Alexe Hribala, který měl u sebe dva nože. Motiv útoku policie vyšetřuje.

Sedm osob utrpělo vážná zranění. Pro čtyři z nich musel dorazit vrtulník. Studentům je mezi 14 a 17 lety. Řada z nich má podle zdroje AP odřeniny a řezné rány, ke kterým přišli i ve zmatku, jenž nastal po incidentu. Někteří už byli operováni. „Útočník je zasáhl na břiše i v oblasti hrudníku, což je ještě nebezpečnější. A také na zádech,“ prohlásil zpravodaj ČT Martin Řezníček. Lékaři nicméně předpokládají, že všichni zranění přežijí, i když někteří utrpěli široké a hluboké rány do břicha. 

Útok se odehrál krátce před začátkem vyučování v rozsáhlém školním kampusu. Ve čtvrti byly uzavřeny všechny základní školy a studenti středních škol byli přepraveni do bezpečí. Rodiče si je vyzvedli. Škola zůstane v příštích několika dnech uzavřena, aby mohli vyšetřovatelé projít místo činu.

Video Rezníček: Útočící chlapec mezi ostatními ničím nevystupoval z řady
video

Rezníček: Útočící chlapec mezi ostatními ničím nevystupoval z řady

Rezníček: Útočící chlapec mezi ostatními ničím nevystupoval z řady

Řezníček k útoku na škole: Vážně zraněné už operovali

Student pobodal na americké střední škole 21 lidí

Podle očitých svědků chlapec s nožem nejprve napadl žáka prvého ročníku, bodl jej do břicha a pak utíkal halou plnou lidí a řezal další studenty. „Bylo to opravdu rychlé. Pocítil jsem, jako by mě zasáhl mokrou houbou, protože jsem cítil krev, stékající po tváři. Tekla mi z čela,“ řekl patnáctiletý Nate Moore. „(Útočník) měl stejný výraz ve tváři jako každý den. Nic neřekl. Netvářil se vůbec vztekle. Jen netečně,“ dodal.

Úřady nesdělily podrobnosti o zneškodnění útočníka, ale podle studentů hlavní roli sehrál učitel Sam King. „Jsem na něj hrdý,“ řekl Kingův syn Zack. 

Rodič jedné studentky řekl televizi CBS, že mu dcera „zběsile“ volala, že jejího kamaráda ve škole pobodali. „Nikdy bych nevěřil, že se něco takového stane,“ prohlásil muž.

Incident se stal ve střední škole Franklin Regional High School ve městě Murrysville, asi 30 kilometrů od Pittsburghu.

/*json*/{"map":{"lat":40.428114605142944,"lng":-79.66536082128756,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":{},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/