Policie v Utahu vyšetřuje případ ženy, která zřejmě zabila několik potomků

Washington – V americkém státě Utah se vyšetřuje případ, který vyvádí z míry i mnohé tamní policisty. Devětatřicetiletá Megan Huntsmanová byla po nalezení dětských ostatků zatčená kvůli podezření z vraždy. Policie ale vzápětí přišla s tvrzením, že nešlo o ojedinělý čin. Důkazy nasvědčují tomu, že Huntsmanová postupně zabila dalších sedm novorozenců.

Vše podle agentury Reuters začalo oznámením, které podal bývalý manžel a majitel nemovitosti kdysi obývané Huntsmanovou. Při úklidu garáže objevil jedno z těl. Policisté pak v objektu našli šest dalších novorozenců zabalených po jednom do krabic. Jedno z dětí se podle všeho narodilo předčasně, ostatní se zřejmě udusily. 

Bývalá majitelka domu skončila v cele pro podezření ze šestinásobné vraždy. „To je neuvěřitelné, nemohou to pochopit, nedává to žádný smysl,“ sdělil policejní kapitán Michael Roberts. Její bývalý manžel byl nedávno propuštěn z vězení za trestné činy spojené s drogami. Podle dosavadních výslechů prý o smrti novorozenců nevěděl. Při otázce, jak je to možné, šéf policistů zatím pokrčil rameny. „To je dobrá otázka. Zvláštní, zatím to vyhodnocujeme,“ dodal.

Současní obyvatelé domu tvrdí, že o existenci mrtvých těl také nevěděli. Huntsmanová nyní stráví několik dní v oblastní věznici. Úřady zatím odmítly vysvětlit, proč ji obviňují z šesti vražd místo sedmi. Mrtvá těla byla převezena do zdravotnického střediska k vyhodnocení DNA. U jednoho z nich bude ještě nutné stanovit příčinu smrti. Genetické vzorky by také měly potvrdit, zda jsou Huntsmanová a exmanžel Darren West rodiči všech sedmi mrtvých. Vyšetřovatelé se k tomu zatím přiklánějí.

Huntsmanová děti porodila zřejmě mezi lety 1996 až 2006. Dějištěm tragédie je Pleasant Grove, které leží necelých 60 kilometrů jižně od Salt Lake City.

/*json*/{"map":{"lat":40.47148073017472,"lng":-111.71821797607424,"zoom":9,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":{"0":{"lat":40.37061262953356,"lng":-111.7364501953125,"type":"","description":""}},"polylines":{},"circles":{},"polygons":{},"rectangles":{}}/*json*/